صفر تا صد یاس سبز-قسمت ۳

صفر تا صد یاس سبز-قسمت ۳

اسم این مرحله از کار رو میزارم: “قرارداد ببند”!

بعد از اینکه محصول به قدر کافی از آب و گل بیرون اومد و آزمایش ها و تست های کیفی رو پشت سر گذاشت، حالا مهمترین کار، بستن قرار داد هست.

توی این مرحله از کار، هیچ تاخیری جایز نیست و به قول آقای فرهنگ نیا (مدیر بخش ICT پارک علم و فناوری)، “از این به بعد هر چی به امکانات نرم افزاری تون اضافه کنید و کار رو بهبود بدید، باز هم فایده نداره…تا وقتی که قرارداد به اندازه کافی نبسته باشید”..

به عنوان یک تجربه این موضوع رو در نظر داشته باشید که اگرچه تست هایی که قبل از ارائه کار به مشتری نهایی انجام میدیم، به قدر کافی کیفیت کار رو تضمین میکنه، اما باز هم زمان تحویل محصول به مصرف کننده، مشتری نیازهای جدیدی رو مطرح میکنه که ممکنه حتی به روند پیشرفت آینده محصول شما کمک خوبی داشته باشه! از طرف دیگه ممکنه شما برای ارتقا بخشی از محصولتون که به نظرتون نیاز به تغییر داره، سخت کار کنید و وقت بگذارید، اما بعد متوجه بشید که این بخش از نظر مشتری اصلا مهم نبوده و نیاز اون چیز دیگه ای هست…پس توصیه میکنم بعد از اینکه به استاندارد مشخص شرکتتون رسیدید، حتما روی بحث بازاریابی با قدرت کار کنید. البته ما در  شرکت یاس سبز روی بخش ارتقا محصول زمان بیشتری کار کردیم که باعث شد محصول پیشرفت خیلی بیشتری هم داشته باشه، اما حالا زمان کار بیشتر روی بخش بازاریابی هست و فصل “قرارداد ببند”!

با قراردادهای خوبی که به تازگی بستیم، حدس من این هست که آینده پر قدرت تری پیش و رو هست.

ان شالله اخبارش رو با شما در میون میزارم…. توی این راه با من همراه باشین.

1+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *